Recepty

leaf image
60 minut
Recept Ořechová bábovka
Ořechová bábovka

Zdravá ořechová bábovka je skvělým tipem, jak zužitkovat podzimní ořechovou nadílku a zpříjemnit si ranní vstávání. Vlašské ořechy obohatí každý zdravý jídelníček díky vysokému obsahu vitaminu B, mang..

Číst
60 minut
Recept Cizrnová polévka
Cizrnová polévka

Máte rádi falafel nebo hummus? V tom případě si určitě zamilujete i tuto cizrnovou pochoutku - hustou krémovou polévku. Obsažená kurkuma vám polévku nejen krásně zbarví, ale navíc podpoří zdravé tráv..

Číst
60 minut
Recept Fazolová polévka
Fazolová polévka

Hledáte tip na zdravou večeři? Fazolová polévka je hutná a skvěle zasytí, takže ji klidně servírujte jako hlavní jídlo. Použijte bílé fazole, červené a klidně i černé fazole, ať je polévka pěkně barev..

Číst
60 minut
Recept Hrachová polévka
Hrachová polévka

Hrachová polévka je častou volbou pro štědrovečerní stůl, ale vychutnat si ji můžete samozřejmě kdykoliv. Na rozdíl od hráškové polévky, která se připravuje z hrášku zeleného, čerstvého nebo mraženého..

Číst
90 minut
Recept Hrstková polévka
Hrstková polévka

Další zdravý luštěninový recept, který oceníte zejména v chladnějším období, je sytá hrstková polévka, která vám dodá spoustu kvalitních bílkovin. Neváhejte do ní použít libovolné luštěniny, které zro..

Číst
90 minut
Recept Nadýchaný švestkový koláč
Nadýchaný švestkový koláč

Švestkový koláč neodmyslitelně patří k babímu létu. Ten náš je nadýchaný, vláčný a bude se vám jen rozplývat na jazyku.  

Číst
45 minut
Recept Hrachová kaše
Hrachová kaše

Hrachová kaše je tradiční staročeský pokrm plný bílkovin, vápníku, draslíku a vitamínů skupiny B. Dejte si ji jen tak samotnou jako rychlé syté jídlo, nebo ji použijte jako přílohu k vejci, párku či u..

Číst
10
Recept Ovesná kaše přes noc
Ovesná kaše přes noc

Tahle kaše se nevaří, ale chladí přes noc v lednici. Ráno ji jen vyndáte a a zdravou výživná snídaně či netradiční svačina je na světě, což v ranní honičce určitě oceníte. Dochuťte ji libovolně podle ..

Číst