Oblíbené

Ochucujte zdravě s kořením Sonnentor

leaf image

Nadchází podzim, přesto jsou na zahradách ještě vidět grily. Grilování je velmi oblíbená činnost českých rodin, k němu samozřejmě patří vedle masa marinády, zelenina, bylinky a koření.

MUŠKÁTOVÝ OŘÍŠEK je semeno muškátovníku pravého, roste v tropech a chutná ostře. Používáme jej do polévek, zeleninových i masových pokrmů, omáček.

NOVÉ KOŘENÍ, to jsou plody stálezeleného tropického stromu pigmentovník. Používá se do vývarů i do vánočního pečiva.

KARDAMON, šedá až hnědá semena indické byliny kardamovník. Jeho kořenitá nasládlá chuť skvěle doplní marinády, ale třeba i kávu, čaj i pečivo.

KURKUMA je oblíbená jako levná náhrada šafránu, dodává kari, čatní či zelenině silnou zemitou chuť a má peprné aroma.

HŘEBÍČEK má sladkou chuť, která se však po rozžvýkání promění v pálivou. Je vhodným doplňkem velkých kusů masa, vývarů či nákypů.

A v poslední řadě bych zmínila SKOŘICI. Používá se ve svitcích nebo mletá k ochucení sladkých a kořeněných jídel. Má nasládlou a mírně pikantní chuť. Známá je také „kasie“ nebo čínská skořice, ta má hrubší výraz.

Některé výše popsané velmi kvalitní koření Sonnentor můžete zakoupit v našem e-shopu www.nutri-vyziva.cz. Budeme se na Vás těšit.

Článek Brambory - opravdu je vaříte správně?
Brambory - opravdu je vaříte správně?

Uvařit brambory to zvládne určitě každý. Ale jak nepřijít o vitamín C a naopak zmírnit vliv solaninu?

ČÍST
Článek Jaká jsou oblíbená semínka? I.díl
Jaká jsou oblíbená semínka? I.díl

V semenech rostlin je ukryt nový život. Je to zásobárna živin a obsahuje velké množství cenných látek i pro nás. Jaké js..

ČÍST