Oblíbené

Ochucujte zdravě s kořením Sonnentor

leaf image

Nadchází podzim, přesto jsou na zahradách ještě vidět grily. Grilování je velmi oblíbená činnost českých rodin, k němu samozřejmě patří vedle masa marinády, zelenina, bylinky a koření.

MUŠKÁTOVÝ OŘÍŠEK je semeno muškátovníku pravého, roste v tropech a chutná ostře. Používáme jej do polévek, zeleninových i masových pokrmů, omáček.

NOVÉ KOŘENÍ, to jsou plody stálezeleného tropického stromu pigmentovník. Používá se do vývarů i do vánočního pečiva.

KARDAMON, šedá až hnědá semena indické byliny kardamovník. Jeho kořenitá nasládlá chuť skvěle doplní marinády, ale třeba i kávu, čaj i pečivo.

KURKUMA je oblíbená jako levná náhrada šafránu, dodává kari, čatní či zelenině silnou zemitou chuť a má peprné aroma.

HŘEBÍČEK má sladkou chuť, která se však po rozžvýkání promění v pálivou. Je vhodným doplňkem velkých kusů masa, vývarů či nákypů.

A v poslední řadě bych zmínila SKOŘICI. Používá se ve svitcích nebo mletá k ochucení sladkých a kořeněných jídel. Má nasládlou a mírně pikantní chuť. Známá je také „kasie“ nebo čínská skořice, ta má hrubší výraz.

Některé výše popsané velmi kvalitní koření Sonnentor můžete zakoupit v našem e-shopu www.nutri-vyziva.cz. Budeme se na Vás těšit.

Článek Co pít v nejen v létě?
Co pít v nejen v létě?

Parné dny nás poslední dny dost čile vyčerpávají a všichni kolem vás hlídají správný pitný režim. Do něj nepatří jen obj..

ČÍST
Článek Stravování školáků
Stravování školáků

Správná strava je základ, dítě díky ní získá energii, kterou potřebuje na plný den zvídavých otázek, učení, her a taky t..

ČÍST