Ochucujte zdravě s kořením Sonnentor

leaf image

Nadchází podzim, přesto jsou na zahradách ještě vidět grily. Grilování je velmi oblíbená činnost českých rodin, k němu samozřejmě patří vedle masa marinády, zelenina, bylinky a koření.

MUŠKÁTOVÝ OŘÍŠEK je semeno muškátovníku pravého, roste v tropech a chutná ostře. Používáme jej do polévek, zeleninových i masových pokrmů, omáček.

NOVÉ KOŘENÍ, to jsou plody stálezeleného tropického stromu pigmentovník. Používá se do vývarů i do vánočního pečiva.

KARDAMON, šedá až hnědá semena indické byliny kardamovník. Jeho kořenitá nasládlá chuť skvěle doplní marinády, ale třeba i kávu, čaj i pečivo.

KURKUMA je oblíbená jako levná náhrada šafránu, dodává kari, čatní či zelenině silnou zemitou chuť a má peprné aroma.

HŘEBÍČEK má sladkou chuť, která se však po rozžvýkání promění v pálivou. Je vhodným doplňkem velkých kusů masa, vývarů či nákypů.

A v poslední řadě bych zmínila SKOŘICI. Používá se ve svitcích nebo mletá k ochucení sladkých a kořeněných jídel. Má nasládlou a mírně pikantní chuť. Známá je také „kasie“ nebo čínská skořice, ta má hrubší výraz.

Některé výše popsané velmi kvalitní koření Sonnentor můžete zakoupit v našem e-shopu www.nutri-vyziva.cz. Budeme se na Vás těšit.

Článek Stravování školáků
Stravování školáků

Správná strava je základ, dítě díky ní získá energii, kterou potřebuje na plný den zvídavých otázek, učení, her a taky t..

ČÍST
Článek Wakame - druh mořské řasy
Wakame - druh mořské řasy

Mořské řasy jsou pomalu rostoucí zeleninou na mořském dně a patří k výživově nejhodnotnějším potravinám. Obsahují 15krát..

ČÍST