Česká kvalita? Bohemia bio oleje.

leaf image

Společnost Bohemia olej s.r.o. je česká firma, která lisuje oleje ve své provozovně v Kraslicích. Nedováží oleje z různých koutů světa a nevydává je za své. Většina zpracovávaných surovin má český původ. V případě netypických surovin pro naší zemi jsou suroviny ze zahraničí.Article

Když tato firma nebo partnerský farmář vypěstuje surovinu určenou ke zpracování, udělá následující:


- vylisuje čistý, zářivý a chutný olej

- výlisky rozemele na moučku, která posloží pro přípravu bezlepkové stravy

- slupky v peletách jsou výborným biopalivem


Zakoupená kvalitní surovina se dá do mechanického lisu, z kterého vyteče tzv. špinavý olej a oddělí se vylisované zbytky suroviny. Olej třístupňovou sedimentací v soudcích a vzájemným přepadem se zbaví hrubých zbytků suroviny. Poté se olej vyčistí na 12-ti stupňovém látkovém filtru. Takto vyčištěný olej se naplní do lahví, uzavře a opatří etiketou.


Vše je v dokonalém souladu jak s tradicí lisování olejů za studena, tak moderním životním stylem. V oleji nenajdete žádné přísady, barviva, „éčka“ apod.


Nezbavují olej typických chutí a vůní. Nepoužívají dusík pro prodloužení trvanlivosti. Lisují za studena, olej má v sobě nenasycené mastné kyseliny neboli také omega 3,6 a 9 a spousty vitamínů a cenných minerálních látek.


Lidé se často ptají, jak a kde tyto oleje používat. Odpověď zní: vše, co umí člověk dělat s olivovým olejem, dělá s tímto.


Jak rozpoznat správný olej lisovaný za studena?


Každý olej za studena lisovaný má svou specifickou chuť a vůni. Pokud je vůně či chuť nevýrazná, u více olejů podobná, tak není něco v pořádku. Dalším signálem je doba spotřeby. Poctivě lisovaný olej za studena by neměl mít delší dobu spotřeby jak ½ - ¾ roku.Zaujaly Vás oleje Bohemia? Můžete si vybrat jeden z olejů pod článkem a vyzkoušet ho!

Článek Užijme si pohodové Vánoce
Užijme si pohodové Vánoce

Vánoční šílenství dosahuje vrcholu, v obchodech to vypadá, jako že se vše dává zadarmo a lidé plní nákupní košíky jako b..

ČÍST
Článek NOMINAL - radíme se s přírodou
NOMINAL - radíme se s přírodou

Není moc dobrých českých firem a značek, které se mohou pyšnit kvalitními bezlepkovými potravinami. Rodinná firma Nomina..

ČÍST

Produkty z článku:

480 g
Bohemia olej Olej arašídový 250ml
Bohemia olej Olej arašídový 250ml

185 Kč

Akce -26%
480 g
Bohemia olej Olej dýňový 250ml
Bohemia olej Olej dýňový 250ml

199 Kč

480 g
Bohemia olej Olej hořčičný 250ml
Bohemia olej Olej hořčičný 250ml

189 Kč

480 g
Bohemia olej Olej hroznový 250ml
Bohemia olej Olej hroznový 250ml

269 Kč

480 g
Bohemia olej Olej makový 250ml
Bohemia olej Olej makový 250ml

245 Kč

480 g
Bohemia olej Olej lískový 250ml
Bohemia olej Olej lískový 250ml

279 Kč

480 g
Bohemia olej Olej vlašský 250ml
Bohemia olej Olej vlašský 250ml

329 Kč