Oblíbené

Tajemství přepuštěného másla - Ghí

leaf image

S letním cestováním přichází čas převážení jídla ve vyhřátém autě.


Ten, kdo má rád máslo a bere ho na cesty s sebou, zná jeho rozteklou letní podobu. A jak se tomu ubránit?
Slyšeli jste už o přepuštěném másle? Víte co to je? V dřívějších dobách, kdy nebyly lednice a bylo potřeba máslo uchovat, se přepouštělo.

Article

Jak se Ghi připravuje?


Je to proces, při kterém se máslo lehce zahřeje a odděluje se voda, tuk a mléčné bílkoviny.Voda se postupně odpaří a mléčné bílkoviny se sbírají z povrchu rozpuštěného másla. Po čase vznikne čistý máselný tuk – přepuštěné máslo, šmolc, ghí, ghee. Toto máslo už není potřeba skladovat v lednici, stačí pokojová teplota. Právě toto ghí je vhodné na převážení. Výrobci ho dnes dávají do skleněných nádob, tak vám nikam nevyteče.

Jak Ghi chutná a na co ho můžete použít?


Senzorické vlastnosti másla nám zůstávají a konzistence je přijatelná na cestování. Nutno dodat, že chuť je mléčně intenzivnější, až trochu oříšková. Přepuštěné máslo postrádá všechny pevné mléčné části, a proto ho můžeme použít i při vyšších teplotách na kulinární úpravy pokrmů. Jeho bod zakouření je až 250 st.C (běžné oleje mají do 220 st.C) a proto je vhodný i na pečení i lehké smažení. Dá se tak použít na osmahnutí zeleniny, omaštění brambor, do polévek a omáček, při pečení buchet a koláčů. Další výhodou je i to, že ghí nežlukne, oproti klasickému máslu. Má výborné samokonzervační vlastnosti, je konzervováno pouze samo sebou a nic chemického k tomu není potřeba.

Ghí a Ajurvéda


Ghí (ghee) je název, který se používá v ajurvédské medicíně. Ta považuje ghí pro své účinky na zdraví za elixír života. Ajurvéda je od roku 1982 uznaná Světovou zdravotnickou organizací jako oficiální alternativní medicína, a ta tvrdí, že ghí napomáhá trávení, upravuje hladinu lipidů, cholesterolu, pomáhá při léčbě akné a kožních zánětů, podporuje učení, posiluje látkovou výměnu a obranyschopnost, napomáhá detoxikaci a má hojivé účinky. Je ideální ve spojení s léčivými bylinami a používá se tak i jako hojivých mastí (např. při spálení sluncem).
Co namazat na chleba už víte, co namazat na sebe už víte taky a čím se namazat, to už je na vás:).

A kdo si při výrobě Ghí nevěří, může ho zakoupit v našem e-shopu.

Ing. Pavlína Žďárková
specialista na výživu

Článek Malé jarní vaření na ČT s Pavlínou ŽĎÁRKOVOU - 1. díl
Malé jarní vaření na ČT s Pavlínou ŽĎÁRKOVOU - 1. díl

Pavlína - naše specialistka na výživu radí na ČT. Jak by měla vypadat zdravá svačina? A jak zpříjemnit pomazánku pro dět..

ČÍST
Článek Překvapte své blízké dárkem, který jste sami vyrobili
Překvapte své blízké dárkem, který jste sami vyrobili

Dneska Vám nepřineseme novinky ze světa zdravé výživy, ale návody, jak si doma snadno vyrobit dárky a dekorace pro Váš b..

ČÍST