Oblíbené

Tajemství přepuštěného másla - Ghí

leaf image

S letním cestováním přichází čas převážení jídla ve vyhřátém autě.


Ten, kdo má rád máslo a bere ho na cesty s sebou, zná jeho rozteklou letní podobu. A jak se tomu ubránit?
Slyšeli jste už o přepuštěném másle? Víte co to je? V dřívějších dobách, kdy nebyly lednice a bylo potřeba máslo uchovat, se přepouštělo.

Article

Jak se Ghi připravuje?


Je to proces, při kterém se máslo lehce zahřeje a odděluje se voda, tuk a mléčné bílkoviny.Voda se postupně odpaří a mléčné bílkoviny se sbírají z povrchu rozpuštěného másla. Po čase vznikne čistý máselný tuk – přepuštěné máslo, šmolc, ghí, ghee. Toto máslo už není potřeba skladovat v lednici, stačí pokojová teplota. Právě toto ghí je vhodné na převážení. Výrobci ho dnes dávají do skleněných nádob, tak vám nikam nevyteče.

Jak Ghi chutná a na co ho můžete použít?


Senzorické vlastnosti másla nám zůstávají a konzistence je přijatelná na cestování. Nutno dodat, že chuť je mléčně intenzivnější, až trochu oříšková. Přepuštěné máslo postrádá všechny pevné mléčné části, a proto ho můžeme použít i při vyšších teplotách na kulinární úpravy pokrmů. Jeho bod zakouření je až 250 st.C (běžné oleje mají do 220 st.C) a proto je vhodný i na pečení i lehké smažení. Dá se tak použít na osmahnutí zeleniny, omaštění brambor, do polévek a omáček, při pečení buchet a koláčů. Další výhodou je i to, že ghí nežlukne, oproti klasickému máslu. Má výborné samokonzervační vlastnosti, je konzervováno pouze samo sebou a nic chemického k tomu není potřeba.

Ghí a Ajurvéda


Ghí (ghee) je název, který se používá v ajurvédské medicíně. Ta považuje ghí pro své účinky na zdraví za elixír života. Ajurvéda je od roku 1982 uznaná Světovou zdravotnickou organizací jako oficiální alternativní medicína, a ta tvrdí, že ghí napomáhá trávení, upravuje hladinu lipidů, cholesterolu, pomáhá při léčbě akné a kožních zánětů, podporuje učení, posiluje látkovou výměnu a obranyschopnost, napomáhá detoxikaci a má hojivé účinky. Je ideální ve spojení s léčivými bylinami a používá se tak i jako hojivých mastí (např. při spálení sluncem).
Co namazat na chleba už víte, co namazat na sebe už víte taky a čím se namazat, to už je na vás:).

A kdo si při výrobě Ghí nevěří, může ho zakoupit v našem e-shopu.

Ing. Pavlína Žďárková
specialista na výživu

Článek Jak zhubnout: S terapeutem, ne s poradcem
Jak zhubnout: S terapeutem, ne s poradcem

Přečtěte si velmi zajímavou on-line diskusi s MUDr. Michalou Pelikánovou - specialistkou na diabetologii a obezitologii ..

ČÍST
Článek Jak zhubnout: S terapeutem, ne s poradcem
Jak zhubnout: S terapeutem, ne s poradcem

Přečtěte si velmi zajímavou on-line diskusi s MUDr. Michalou Pelikánovou - specialistkou na diabetologii a obezitologii ..

ČÍST