Oblíbené

To, co možná nevíte o RAW food…

leaf image

RAW food, nebo-li syrová strava, je jídlo, které neprošlo tepelnou úpravou a je mnohem zdravější, než jídlo vařené, pečené, nebo smažené, atd… Mezi základní přípravy raw jídel je klíčení, mixování a vysoušení do 42°Celsia.

raw

Jak raw strava působí na člověka?


Jelikož raw strava se připravuje ze živých potravin, tak se do organismu se dostává maximum vitamínů a enzymů, které dobře podporují trávení. Lidské tělo se při trávení syrových potravin okamžitě čistí a zkvalitňuje se i složení krve, to se pozitivně projevuje na všech orgánech.

Dalším dobrým důvodem, proč začít s RAW stravou je ten, že detoxikuje organismus a posiluje imunitu. A to jen díky tomu, že jídla z tepelně neupravených potravin obsahují velmi hodně vitamínů, enzymů, antioxidantů, vlákniny, minerálů a mnoho dalšího.

Éčka, umělé konzervanty, zvýrazňovače chutí, barev, aroma a náhradní sladidla v RAW foodu NENAJDETE! RAW food je na 100 % přírodní a velmi zdravá. A co naopak v RAW stravě najdete? Enzymy, vlákninu, bílkoviny a mnoho vitamínů.

Pokud se chcete pustit do RAW stravování musíte vědět, RAW je jen součást jídelníčku. Doporučené maximum je přibližně okolo 75 %, protože podstatnou část tohoto stravování tvoří jen zelenina a ovoce a časem se mohou dostavit zdravotní potíže, například mentální anorexie.

Tento styl stravování je vhodný pro každého člověka a doporučuje se při různých onemocnění a také při rakovině, z důvodu rychlejšího tvoření kvalitnějších buněk spolu s paleo stravou.


Připravte si s námi živý chléb bez pečení!

Článek Nové produkty červen 2018
Nové produkty červen 2018

Zařadili jsme pro Vás do e-shopu nové produkty, které jistě využijete po celý rok. Vybrat si můžete z několika skupin do..

ČÍST
Článek Stravování školáků
Stravování školáků

Správná strava je základ, dítě díky ní získá energii, kterou potřebuje na plný den zvídavých otázek, učení, her a taky t..

ČÍST