Oblíbené

Pravidla detoxikace: Co byste neměli podcenit?

leaf image

Chcete detoxikací zhubnout pár kilo, očistit tělo, zlepšit pleť nebo jen nastartovat změnu životního stylu? Ať už se pro detoxikaci rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, měli byste dodržet několik zásad, aby vám po absolvované kúře nebylo hůř než před ní. Jak se tedy na detox připravit?

Article

1. Připravte se


Změnou stravovacího a pitného režimu ze dne na den způsobíte tělu šok, který se může projevit i ataky migrény nebo celkovou slabostí. Máte-li v úmyslu podstoupit detoxikační program, věnujte pár dnů před ním přípravě. Postupně omezte potraviny, kterým se chcete během detoxikace vyhnout. Patří mezi ně například káva, černý čaj, alkohol a cukr nebo pšeničná mouka a mléčné výrobky.

2. Doplňte tekutiny


Během detoxikace budete z těla odbourávat toxiny, tedy jedovaté látky. Ty jsou bezpečně uložené v buňkách a pryč se jim jen tak nechce. Vyplavte je dostatečným pitným režimem. Stačit by měly zhruba 3 litry tekutin, jejich množství ale vždy přizpůsobte své výšce, váze a tělesné aktivitě.

3. Hýbejte se


Fyzická aktivita rozhýbe lymfatický, vylučovací i oběhový systém, zvýší pocení i okysličování organismu, a tím podpoří odstranění toxinů z těla. Nemusíte běhat denně maratony – to ostatně při detoxikaci není ani žádoucí, stačí obyčejné procházky rychlejší chůzí.

4. Nestresujte se


Až se budete procházet, myslete na to, že vašim největším nepřítelem zodpovědným za mnohá onemocnění je stres. Aby se tělo se stresem úspěšně vyrovnalo, potřebuje k tomu hodně vitamínů B a C, které mu vám pak budou během detoxikace chybět. Zkuste se proto vyhnout stresovým situacím, dbejte na dostatečný příjem vitamínů a minerálů a naučte se odpočívat.

5. Vyspěte se


Do stresu vás lehce dostane i nedostatek spánku. Jednorázový spánkový deficit vám neuškodí, ovšem dlouhodobé ponocování dostane váš organismus do nepohody, protože mu nedopřejete dostatek času k načerpání nových sil. Výsledkem může být kromě únavy také oslabení imunitního systému nebo přibírání na váze.

6. Berte v potaz svůj zdravotní stav


Detoxikace není vhodná pro každého, protože je pro tělo náročná. Pokud užíváte léky, trpíte nemocemi oběhového nebo lymfatického systému či kolísáním krevního tlaku, zkonzultujte předem svůj záměr se svým praktickým lékařem.


Detoxikaci můžete podpořit užíváním superpotravin. Při očistě organismu vám pomohou zelený ječmen, spirulina nebo chlorella, případně kombinace všech tří v tabletách. Tyto přírodní doplňky totiž obsahují vysokou koncentraci vitamínů, stopových prvků, aminokyselin i chlorofylu, které v těle spouští regenerační procesy.

Článek 50 odstínu zeleni
50 odstínu zeleni

zkouška

ČÍST
Článek S přírodním sladidlem Natusweet Stevia se nemusíte vzdát sladké dobroty.
S přírodním sladidlem Natusweet Stevia se nemusíte vzdát sladké dobroty.

Sortiment sladidel Natusweet lze použít v kuchyni i v cukrárně. Dostanete nejvyšší kvalitu sladidel ze stévie.

ČÍST