Oblíbené

Pravidla detoxikace: Co byste neměli podcenit?

leaf image

Chcete detoxikací zhubnout pár kilo, očistit tělo, zlepšit pleť nebo jen nastartovat změnu životního stylu? Ať už se pro detoxikaci rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, měli byste dodržet několik zásad, aby vám po absolvované kúře nebylo hůř než před ní. Jak se tedy na detox připravit?

Article

1. Připravte se 

Změnou stravovacího a pitného režimu ze dne na den způsobíte tělu šok, který se může projevit i ataky migrény nebo celkovou slabostí. Máte-li v úmyslu podstoupit detoxikační program, věnujte pár dnů před ním přípravě. Postupně omezte potraviny, kterým se chcete během detoxikace vyhnout. Patří mezi ně například káva, černý čaj, alkohol a cukr nebo pšeničná mouka a mléčné výrobky.

2. Doplňte tekutiny

Během detoxikace budete z těla odbourávat toxiny, tedy jedovaté látky. Ty jsou bezpečně uložené v buňkách a pryč se jim jen tak nechce. Vyplavte je dostatečným pitným režimem. Stačit by měly zhruba 3 litry tekutin, jejich množství ale vždy přizpůsobte své výšce, váze a tělesné aktivitě.

3. Hýbejte se

Fyzická aktivita rozhýbe lymfatický, vylučovací i oběhový systém, zvýší pocení i okysličování organismu, a tím podpoří odstranění toxinů z těla. Nemusíte běhat denně maratony – to ostatně při detoxikaci není ani žádoucí, stačí obyčejné procházky rychlejší chůzí.

4. Nestresujte se

Až se budete procházet, myslete na to, že vašim největším nepřítelem zodpovědným za mnohá onemocnění je stres. Aby se tělo se stresem úspěšně vyrovnalo, potřebuje k tomu hodně vitamínů B a C, které mu vám pak budou během detoxikace chybět. Zkuste se proto vyhnout stresovým situacím, dbejte na dostatečný příjem vitamínů a minerálů a naučte se odpočívat.

5. Vyspěte se

Do stresu vás lehce dostane i nedostatek spánku. Jednorázový spánkový deficit vám neuškodí, ovšem dlouhodobé ponocování dostane váš organismus do nepohody, protože mu nedopřejete dostatek času k načerpání nových sil. Výsledkem může být kromě únavy také oslabení imunitního systému nebo přibírání na váze.

6. Berte v potaz svůj zdravotní stav

Detoxikace není vhodná pro každého, protože je pro tělo náročná. Pokud užíváte léky, trpíte nemocemi oběhového nebo lymfatického systému či kolísáním krevního tlaku, zkonzultujte předem svůj záměr se svým praktickým lékařem.

7. Podpořte detoxikaci užíváním přírodních doplňků stravy

Při očistě organismu vám pomohou zelené potraviny, jako je chlorella, zelený ječmen nebo spirulina. Tyto přírodní doplňky totiž obsahují vysokou koncentraci vitamínů, stopových prvků, aminokyselin i chlorofylu, které v těle spouští regenerační procesy. Výborné pročišťující účinky má ale i obyčejná česká kopřiva nebo pampeliška.
 

Článek Výdejní místo OŠATKA Vysočany
Výdejní místo OŠATKA Vysočany

Novinky na OŠATCE, výdejním místem je nyní i naše prodejna v Poliklinice Vysočany

ČÍST
Článek Druhy mouky a jejich používání IV. Ostatní mouky.
Druhy mouky a jejich používání IV. Ostatní mouky.

V poslední době se objevuje na trhu neuvěřitelné množství mouky. Špaldová, žitná, celozrnná, bezlepková a spousty dalšíc..

ČÍST

Produkty z článku:

RAW
Bez laktózy
Bez lepku
Bio produkty
90 g
NATU Pampeliška prášek 90g Bio
NATU Pampeliška prášek 90g Bio

259 Kč

RAW
Bez laktózy
Bez lepku
Bio produkty
180 g
NATU Chlorella prášek 180g Bio
NATU Chlorella prášek 180g Bio

325 Kč

Bestseller
Bez laktózy
Bez lepku
Akce -23%
540 g
Topnatur Green Trio 540 tbl. (Spirulina, chlorella, zelený ječmen)
Topnatur Green Trio 540 tbl. (Spirulina, chlorella, zelený ječmen)

369 Kč

Bez laktózy
Bez lepku
Bio produkty
80 g
NATU Kelp prášek 80g Bio
NATU Kelp prášek 80g Bio

139 Kč

Bez laktózy
Bez lepku
Bio produkty
180 g
NATU Spirulina prášek 180g Bio
NATU Spirulina prášek 180g Bio

259 Kč