Naše webové stránky vyžadují pro svojí správnou činnost cookies. Dalším používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím

Je Zelená káva prospěšná? Ano či ne?

Ano, tohoto tématu je plný internet a diskuzní fóra. Každá diskuze se točí na tom, zda opravdu pomáhá hubnout a zda to nejsou zbytečně vyhozené peníze. V některých reklamách na zelenou kávu se můžeme dočíst, že jistě zhubnete až 6 kg za týden. Co na to zdravotní odborníci pracující v lékárně? Je fenomén zelené kávy podvod? Co vlastně zelená káva obsahuje?
Zelená káva
Zelená kávová zrna neprošla pražením při vysokých teplotách, které zničí velké množství látek. Díky tomu si zelená káva zachovala přirozený obsah kyseliny chlorogenové a kromě dalšího i antioxidantů kyseliny askorbové a tokoferolů.

Význam kyseliny chlorogenové je v tom, že způsobuje pokles hladiny krevního cukru. Protože organizmus ale potřebuje určitou hladinu krevního cukru jako rychle dostupnou energii pro své fungování, začne si jej sám vyrábět a to nejčastěji z energetických zásob – uloženého tuku. Zelená káva je také velmi bohatá na antioxidanty – kyselinu askorbovou (vitamin C) a tokoferoly (skupina vitaminů E) - látky, jejíž molekuly omezují aktivitu kyslíkových radikálů. Laicky? Kyslík je sice hodný sluha, ale zlý pán. Bez kyslíku bychom na zemi nemohli žít. Na druhou stranu kyslík ve své reaktivní formě (tělo ho samo vyrábí, vzniklý reaktivní kyslík je velice ochotný provádět chemické reakce s látkami a buňkami v lidském těle) způsobuje rychlejší stárnutí lidského organismu a může být jedním ze spouštěčů vzniku civilizačních onemocnění. Užívání antioxidantů má příznivé účinky na zdraví, snižuje pravděpodobnost vzniku srdečních či cévních chorob. Pravidelné užívání snižuje obsah cholesterolu a cukru v krvi.

Jedním z nevhodných účinků užívání zelené nepražené kávy, ovlivňujících lidské tělo, je odvodňování. Proto je velmi důležité dodržovat pitný režim, a to alespoň 2-3 litry tekutin denně.

Nezapomínejte na to, že doplněk stravy zelená káva napomáhá hubnout jako „spalovač tuku“, ale nemůže nahradit správné stravování a pravidelný pohyb, ať už ve „fitness“ klubech nebo jen každodenní chůzí. ZELENÁ KÁVA FUNGUJE! JEN JÍ VŠAK MUSÍTE POMOCI.

Chcete opravdu zhubnout a nevíte si rady s Vaším jídelníčkem a pohybem, nebo máte pocit, že chcete pro své zdraví něco udělat, obraťte se na nás. V naší lékárně máme nutriční terapeutku Terezu, která Vám ráda poradí či přímo individuálně nastaví jídelníček tak, aby v kombinaci se zelenou kávou došlo k úbytku tělesné hmotnosti, abyste byli spokojeni sami se sebou. A věřte tomu, že účinky se určitě dostaví a Vy se budete cítit dobře.

Tereza Försterová, diplomovaná nutriční terapeutka,
tereza.forsterova@mediconpharm.cz

Koupila jsem si v lékárně 1 balení zelené kávy. Začala jsem ji užívat před 3 týdny. Cítila jsem se po ní lépe, nejsem již tolik unavená. Zhubla jsem 2 kila. Dnes jsem si přišla pro další balení.“
Paní Jana, 38 let

Nechala jsem se zlákat internetem a zakoupila rovnou 2 balení zelené kávy u Vás. Po konzultaci jsem ji začala užívat, upravila si stravu. Během 6 týdnů mám „dole“ 4 kg a hlavně jsem plná elánu. Příjdu, až mi káva zase dojde."
Paní Helena, 43 let

Pokud máte zájem zakoupit si u nás produkty zelené kávy, zde máte odkazy: zelená káva sáčky, zelená káva v sáčcích, zelená káva