Malinové makronky

leaf image

Makronky pocházejí z renesanční Itálie, přestože se tváří jako plnokrevné Francouzky. To Kateřina Medicejská je přivezla do Francie, která bílkové pusinky s lehkostí přijala za své. Největší oblibu si získaly především ty pestrobarevné, spojené krémy všelijakých příchutí. U nás tahle dobrůtka na oblibu čekala poměrně dlouho. Ale kdo si počká...

Doba přípravy45
Počet porcí6
Recept Malinové makronky

Ingredience:

120 g mandlové mouky

150 g moučkového cukru
90 g bílku ( cca ze 3 vajec)
50 g krupicového cukru
2 lžičky prášku z lyofilizovaných malin
Krém:
250 g másla
100 g moučkového cukru
200 ml suchého sektu

Postup:

  1. Mandlovou mouku smíchejte s moučkovým cukrem, rozmixujte v mixéru a poté přesejte přes cedník.

  2. Bílky vyšlehejte s krupicovým cukrem do měkké pěny, přidejte prášek z malin a vyšlehejte pevný sníh.
  3. Směs mandlí a cukru přisypte do sněhu, míchejte, dokud není těsto hladké, řídké, ale pevné (aby se těsto na plechu neroztékalo).
  4. Těsto dejte do cukrářského sáčku a vytvořte na plechu kolečka o průměru 4,5 cm. Makronky nechte na plechu zaschnout, při doteku nesmějí lepit (může to trvat i 60 minut). Pečte 10-12 minut na 150 stupňů.
  5. Vytvořte krém, sekt v krému dodává lehkost i chuť. Rozložte makronky, na spodní stranu poloviny z nich naneste do středu krém a přiklopte zbylými makronkami. Opatrně stlačte, aby se krém dostal ke krajům. Pozor na rozmáčknutí makronky.

60 minut
Recept Ořechová bábovka
Ořechová bábovka

Zdravá ořechová bábovka je skvělým tipem, jak zužitkovat podzimní ořechovou nadílku a zpříjemnit si ranní vstávání. Vlaš..

ČÍST
60 minut
Recept Rajčatová polévka
Rajčatová polévka

Rajčatová polévka je oblíbeným dětským jídlem, ale chutná i dospělým. Co je hlavní - je hotová za chvilku. Můžete ji dop..

ČÍST

Produkty pro recept:

Akce -21%
404 g
PROBIO Cukr třtinový moučkový 400 g
PROBIO Cukr třtinový moučkový 400 g

50 Kč

204 g
Ecoato Mandlová mouka 200g Bio
Ecoato Mandlová mouka 200g Bio

155 Kč

63 g
NATU Lyofilizované maliny 45g
NATU Lyofilizované maliny 45g

98 Kč

Abychom vám mohli nabídnout pohodlnější a jednodušší prohlížení našich stránek, využíváme pro to soubory zvané „cookies“. Ke zpracování některých z nich potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na „Přijmout vše“, nebo je můžete odsouhlasit jednotlivě v „Upravit nastavení“.

Nastavení