Bylinné koupele

leaf image

Article

Naši předci, kteří žili v souladu s přírodou, uměli využívat jejich darů i k léčbě nejrůznějších neduhů. Základem všech tehdejších medikamentů byly samozřejmě nejrůznější byliny a zdraví prospěšné rostliny. Ty se užívaly vnitřně, ale i zevně formou mastí nebo bylinných koupelí.

Dnes sice máme moderní koupelny a prostorné vany, ale jaksi se nám vzdálila příroda a o souladu s ní lze hovořit jen těžko. Proč tedy nespojit sílu přírody, znalosti a zvyky našich předků s výdobytky moderní doby v podobě teplé tekoucí vody a vany?
Pomocí minimálně deseti bylinných koupelí, které budete obden či dva pravidelně opakovat, se můžete zbavit nejrůznějších neduhů nebo výrazně prospět pokožce či vašemu nervovému systému.

Cítíte se vyčerpaní? Je míra stresu, který zažíváte čím dál tím méně snesitelná a trpíte nespavostí, nemůžete usnout či se naopak budíte dříve, než je třeba? Dopřejte si relaxační koupele s levandulí či směsí na dobrou noc obsahující dobromysl, meduňku a chmel.

Máte-li problémy s atopickým ekzémem, lupénkou, akné, nebo jen suchou pokožkou a svěděním, pomůže vám ovesná koupel s olejem z konopí. Trápí-li vás kromě kožních problémů i nejrůznější svalové či kloubní bolesti, uleví vám konopná lázeň. Obě mohou bez obav používat i děti.

Chcete-li svému tělu prospět a pročistit jej, zaměřte se na přírodní koupel podporující lymfatický systém. Jeho stimulací docílíte celkové očisty organismu, hubnutí a zmírnění celulitidy.

Bylinné koupele byste si měli v klidu užívat 15 – 20 minut. Následně byste své mokré tělo měli zabalit do většího ručníku či prostěradla a dalších minimálně 15 minut relaxovat pod dekou na pohovce. Účinek koupele posílíte popíjením bylinného čaje. Existuje snad na světě lepší a příjemnější způsob, jak pomoci svému tělu?

Článek Druhy mouky a jejich používání III. Bezlepkové mouky
Druhy mouky a jejich používání III. Bezlepkové mouky

V poslední době se objevuje na trhu neuvěřitelné množství mouky. Špaldová, žitná, celozrnná, bezlepková a spousty dalšíc..

ČÍST
Článek Chcete se dožít stovky? Jezte konopné semínko
Chcete se dožít stovky? Jezte konopné semínko

V čínské vesnici Bama Yao se dožívá enormní počet lidí sto let věku a netrápí je téměř žádné zdravotní obtíže. Vědci se ..

ČÍST

Produkty z článku:

30 g
Grešík bylinky na uklidnění koupel Levandulová 20g
Grešík bylinky na uklidnění koupel Levandulová 20g

46 Kč

30 g
Grešík bylinky na spaní koupel Na dobrou noc 20g
Grešík bylinky na spaní koupel Na dobrou noc 20g

46 Kč

180 g
Topnatur Ovesná koupel s olejem z konopí 6x30 g
Topnatur Ovesná koupel s olejem z konopí 6x30 g
150 g
Topnatur Topnatur Ovesná koupel pro děti 6x25g
Topnatur Topnatur Ovesná koupel pro děti 6x25g
415 g
Topnatur Ovesná koupel doza 350 g
Topnatur Ovesná koupel doza 350 g

199 Kč

250 g
Carun Konopná koupel 250 ml
Carun Konopná koupel 250 ml
250 g
Přírodní koupel - lymfatický systém, Naděje, 250 ml
Přírodní koupel - lymfatický systém, Naděje, 250 ml

Abychom vám mohli nabídnout pohodlnější a jednodušší prohlížení našich stránek, využíváme pro to soubory zvané „cookies“. Ke zpracování některých z nich potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na „Přijmout vše“, nebo je můžete odsouhlasit jednotlivě v „Upravit nastavení“.

Nastavení