Naše webové stránky vyžadují pro svojí správnou činnost cookies. Dalším používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím

Recept: Raw brownies

Nachystejte si zdravou svačinu. Příprava raw brownies vám nezabere víc času než upéct bábovku. A stačit vám bude obyčejný mixér a food procesor nebo sekáček.Raw brownies
1 hrnek ovesných vloček
1/2 hrnku pistácií
1/2 hrnku mandlí nebo vlašských ořechů
1/2 hrnku sušených datlí
1/2 hrnku sušených švestek
1/4 hrnku goji
1 hrnek neslazeného kakaa
obtiznostobtiznostobtiznostobtiznostobtiznost
30 minut
20

Postup:

1. Vezměte si mixér a rozmixujte ovesné vločky najemno. Až si budete myslet, že jsou rozmixované, mixujte je ještě chvíli dál. Doporučujeme je rozmixovat téměř na prach, aby se se zbytkem ingrediencí lépe propojily. Rozmixované vločky přesypte do větší mísy.

2. Vlašské ořechy (nebo mandle) rozsekejte v sekáčku nebo food procesoru najemno také. Měly by vypadat jako mleté. Nasekané ořechy přesypte k vločkám.

3. Pistácie nasekejte v sekáčku také, ale mohou být na větší kousky. Jejich světle zelená barva se bude v brownies hezky vyjímat. Nasekané pistácie přesypte k ořechům a vločkám do mísy.

4. Do sekáčku nasypte goji, rozmixujte ho nahrubo a přesypte do mísy.

5. Nakonec dejte do sekáčku sušené švestky a datle a rozsekejte je na hustou pastu. Pokud se vám bude ovoce lepit na nože sekáčku, přilijte do směsi cca 5 lžic vody. Ovocnou pastu přidejte do mísy.

6. V míse ke všem surovinám přisypte kakao a rukama zahněťte do směsi. Měla by vám vzniknout hnědá, mírně lepkavá koule.

7. Vezměte si malý plech na pečení nebo obdélníkovou zapékací misku, vyložte ji potravinovou fólií a namačkejte do ní rovnoměrně raw těsto. Brownies dejte do lednice, aby se všechny ingredience propojily a těsto ztuhlo. V lednici ho nechejte klidně přes noc a druhý den ho nakrájejte na jednotlivé řezy.

Brownies se skvěle hodí jako sladká tečka po obědě i jako jedlý dárek na nejrůznější oslavy. Uvidíte, že raw brownies zmizí ze stolu rychleji než ty klasické.


Zdravé tipy:


1. Raw brownies můžete potřít i čokoládou. Kupte ji v kvalitě raw a při rozpouštění ve vodní lázni dejte pozor, aby její teplota nepřesáhla 42 °C.
2. Brownies můžete dál dozdobit. Posypte jejich povrch třeba sezamovými semínky a zatlačte je do těsta.